Detail aktuality

FINÁLOVÝ TURNAJ U9 VYHRÁLA SPARTA PRAHA

Finálový turnaj kategorie U9 ve Vysokém Mýtě ovlivnil očekávaný déšť. Nikomu ale deštivé počasí nedokázalo sebrat radost z fotbalu. Stejně jako v předchozích finálových turnajích v Šumperku a Hradci Králové byla každou minutou znát pozitivní energii, kterou Ondrášovka Cup přináší. Ve Vysokém Mýtě byly i přes upravený nedělní program k vidění nádherná utkání a letošní druhé prvenství mladých fotbalistů Sparty Praha.

AC Sparta Praha vyhrála první finálový turnaj letošního Ondrášovka Cupu v kategorii U13 v Šumperku. Uprostřed týdne útočila Sparta na vítězství i v Hradci Králové, kde ale nakonec slavili triumf hráči hradeckého FC. Další výhru pro Spartu získali fotbalisté kategorie U9 ve Vysokém Mýtě. Cesta k poháru ale vedla přes překonání deštivého počasí a nástrahy upraveného herního systému. V sobotu se odehrál standardní program utkání v základních skupinách. Změnit se ale kvůli složitým klimatickým podmínkám musel nedělní herní plán, aby se snížil počet odehraných utkání. Původní systém se Zlatou skupinou byl ve spolupráci s trenéry zúčastněných týmů upraven na formát play-off, které se hrálo v osmi týmech od čtvrtfinále až po finále.

Spartě a Hanácké Slavii Kroměříž se podařilo projít základní skupinou s pěti výhrami bez jakékoli bodové ztráty. Oba neporažené týmy zvládly první kolo rovněž bez zaváhání a do semifinále zamířily společně se Zbrojovkou Brno a Mladou Boleslaví. Obě semifinále byla velice vyrovnaná a nabídla parádní podívanou. Právě fotbalisté Sparty a Kroměříže spolu vytvořili semifinálovou dvojici. Jejich krásný duel nakonec o jediný gól vyzněl pro Spartu, která postoupila do finále proti Zbrojovce Brno po výhře 4:3.

Všechny výsledky, tabulky, fotografie i videa najdete ZDE.

Nejlepší hráč: Adam Svoboda, TJ Svitavy
Nejlepší střelec: Štěpán Židlík, Hanácká Slavia Kroměříž   
Nejlepší brankář: Nikolos Kobachidze, FK Jablonec

1.místo AC Sparta Praha
2.místo FC Zbrojovka Brno     
3.místo SK Hanácká Slavia Kroměříž

GRATULUJEME!!!


CELKOVÉ POŘADÍ:

 1. AC Sparta Praha
 2. FC Zbrojovka Brno
 3. SK Hanácká Slavia Kroměříž
 4. FK Mladá Boleslav
 5. Mostecký FK
 6. TJ Svitavy
 7. Akademie FC Baník Ostrava
 8. FK Jablonec
 9. FK Meteor Praha
 10. FC Slovácko
 11. FC Velké Meziříčí
 12. 1.SK Prostějov
 13. FKM Vysočina Jihlava
 14. CU Bohemians Praha
 15. RMSK "Cidlina" Nový Bydžov
 16. FK Pardubice
 17. FC Hradec Králové
 18. TJ Praga Vysočany
 19. SK Benešov
 20. 1. FC Poruba
 21. FK Ústí nad Labem
 22. TJ Viktorka Vestec
 23. FK Junior Strakonice
 24. FK Spartak Choceň

Zpět na seznam aktualit