Detail aktuality

FINÁLOVÝ TURNAJ U12 VYHRÁL H.KRÁLOVÉ

Neskutečně dramatický průběh nabídl finálový turnaj Ondrášovka Cupu, oficiálního Poháru mládeže FAČR, v kategorii U12 v Hradci Králové. V posledním utkání turnaje mezi FC Hradec Králové a Spartou Praha se bojovalo o vítězství v turnaji, které nakonec pro sebe až v posledních minutách urvali domácí Východočeši. Sparta skončila druhá a třetí pak Sigma Olomouc.

Po základní skupinách se zdálo, že o vítěznou trofej by měli usilovat hlavně Slavia, Sparta a Slovácko, tedy týmy, které prošly do finálové skupiny bez ztráty bodu, a oba pražské kluby dokonce bez inkasovaného gólu. Jenže ve finálové skupině se poměr sil začal přelévat úplně jiným směrem. Naději na prvenství si nakonec zachovala jen Sparta a Slavii i Slovácko čekal boj o umístění až za medailovými příčkami. Nahoru se naopak začal šplhat domácí Hradec Králové a spolu s ním také Sigma Olomouc.

Moc nechybělo, aby FC Hradec Králové vůbec nepostoupil do Zlaté skupiny. V úvodní fázi turnaje totiž Hradec prohrál se Slavií a Opavou a do finálové části prošel při shodném počtu 9 bodů s Vítkovicemi až díky výhře 5-0 ve vzájemném utkání. Ve Zlaté skupině ale Hradečané nasadili k neuvěřitelné jízdě. Sice prohráli s Baníkem Ostrava, ale porazili Slovácko, Pardubice i Sigmu Olomouc a v utkání o všechno museli zdolat Spartu. Právě duel Hradce Králové se Spartou celý turnaj uzavíral. Spartě k triumfu stačila remíza, Hradec musel vyhrát. Dlouho se hrálo 0-0, ale v úplném závěru nejprve Hradec Králové za mohutného povzbuzování fanoušků využil přečíslení k vedoucímu gólu a v poslední minutě přidal po chybě Sparťanů před vlastní brankou druhý gól. Hradec Králové porazil Spartu 2-0, získal v tabulce o bod víc než Pražané a mohl slavit vítězství v Ondrášovka Cupu kategorie U12.

FC Hradec Králové všem ukázal, že i přes porážky v úvodu turnaje není nikdy nic ztraceno a pořád se dá dosáhnout na pohár pro vítěze. Navíc se opět projevila kvalitní práce s mládeží v FC Hradec Králové, kde už dokázali vychovat celou řadu výborných ligových fotbalistů.

Do Hradce Králové zavítal také stoper Slovanu Liberec a kapitán reprezentace do 21 let Matěj Chaluš, který je letošní Tváří Ondrášovka Cupu. „Je to pro mě velká čest a jsem za to hrozně rád. Pamatuji si, že jsem taky tak vzhlížel ke starším klukům. Moc si toho vážím a moc se mi tady líbí,“ svěřil se liberecký obránce, kterého měl v Hradci Králové i jeden osobní zájem. „Brácha tady hraje za Slavii a jsem na něj pyšný. Z turnaje jsem nadšený, má hodně vysokou úroveň. Všechno je perfektně připravené a rodiče dodávají turnaji skvělou atmosféru.“

Všechny výsledky, tabulky, fotografie i videa najdete ZDE.

Nejlepší hráč: Daniel Václavík, FC Hradec Králové
Nejlepší střelec: Šimon Baláž, FC Slovácko       
Nejlepší brankář: Adam Bitta, FC Baník Ostrava


1.místo FC Hradec Králové
2.místo AC Sparta Praha      
3.místo SK Olomouc Sigma MŽ

GRATULUJEME!!!


Zpět na seznam aktualit