Detail aktuality

SPARTA PRAHA CELKOVÝ VÍTĚZ ROČNÍKU 2018/19

V šesti víkendových finálových turnajích sedmého ročníku Ondrášovka cupu se rozhodlo o celkovém vítězi. Tím se stala AC Sparta Praha, jejíž týmy byly ve všech těchto turnajích na medailových pozicích.

Ondrášovka cup, Oficiální pohár mládeže FAČR věkových kategorií U8-U13, má za sebou již sedmý ročník. Jedná se o jeden z největších fotbalových mládežnických projektů v České republice. Do právě skončeného ročníku bylo přihlášeno 653 týmů. Odehrálo se celkem 97 turnajů ve 42 různých lokalitách. Vše začalo již vloni v srpnu čtyřiceti pěti předkoly, dále pokračovalo podzimními čtyřiceti šesti kvalifikacemi a vyvrcholilo na jaře 2019 šesti finálovými turnaji. Byl to doslova fotbalový maratón, kterého se dle systému IS FAČR zúčastnilo více než 12.000 hráčů.

Jako každý rok, tak i letos bylo vyvrcholením celého ročníku právě šest finálových turnajů, které se odehrály podle věkových kategoriích v Roudnici nad Labem, v Šumperku, v Hradci Králové, ve Vysokém Mýtě, v Příbrami a v Chomutově. Během víkendů se vždy utkalo o titul 24 nejlepších týmů dané kategorie. Neskutečnou bilanci měly týmy AC Sparta Praha, které obsadily 3x 1.místo, 2x 2.místo a 1x 3.místo. Zaslouženě tak získaly titul celkového vítěze Ondrášovka cupu 2018/19. Na druhém místě skončila SK Slavia Praha a třetí FK Mladá Boleslav.


Sotva však skončil poslední finálový turnaj letošního ročníku, započaly přípravy na nadcházející ročník. Již nyní probíhá registrace týmů a na přelomu srpna a září už čekají na první účastníky předkola. Očekává se více než 800 týmů. Takže se máme všichni opět na co těšit.Zpět na seznam aktualit