Detail aktuality

FINÁLOVÝ TURNAJ U9 VYHRÁLA ML. BOLESLAV

Nejlepší týmy kategorie U9 se sjely ve dnech 31.5-1.6. do Příbrami, kde proběhl další, v pořadí již pátý, finálový turnaj Ondrášovka cupu. Vítězem se stala Mladá Boleslav.

Mladoboleslavští hráči chtěli navázat na úspěch jejich o rok starších kolegů, kteří skončili předchozí víkend na druhém místě finálového turnaje kategorie U10.  Jim se ale podařilo tento úspěch překonat a v Příbrami obsadili první příčku. Ve zlaté skupině sice dvakrát prohráli se Slavií Praha a Táborskem, ale patnáct bodů se skórem 31:23 jim stačilo na zisk titulu.

Boj o druhou a třetí příčku byl opět vyrovnaný. Tým FC Spartak Choceň je sice názvem fotbalový trpaslík, ale ve zlaté skupině ve společnosti týmů s mnohem zvučnějšími jmény si vedl fantasticky. Se Spartou Prahou měli hráči Chocně po odehrání všech zápasů shodně 13 bodů a pouze prohrané vzájemné utkání je odsunulo na bronzovou příčku. I tak je to obdivuhodný úspěch. Sparta Praha si udržela neskutečnou bilanci, když byla na každém letošním finálovém turnaji vždy na medailové příčce. Pět turnajů znamená zatím pět medailí. Uvidíme, zda tuto úspěšnost dotáhnou do konce i na posledním finálovém turnaji v Chomutově, kde se potkají týmy U8.

Mezi mnohými hosty v Příbrami byli i Jiří Kotrba (ředitel oddělení rozvoje fotbalu FAČR), Karel Krejčí (trenér reprezentace U21) a Jan Matoušek (hráč 1.FK Příbram), který je oficiální tváří letošního ročníku Ondrášovka cupu. Všichni byli nadšení atmosférou, která celý turnaj provázela. Zároveň se shodli na tom, že je nutné, aby se kluci v tomto věku fotbalem především bavili a nesvazovali se taktikou či výsledky.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Matěj Červený z FC Písek fotbal, nejlepším brankářem Filip Študent z SK Olomouc Sigma MŽ a nejlepším střelcem Steve Houdek z FK Spartak Choceň. Choceňští dovršili tento pro ně tak úspěšný víkend ještě oceněním za nejlepší fanouškovský kotel. Jedná se o tradiční anketu, kterou organizátoři vyhlašují na každém finálovém turnaji.

Při moderování vložené driblingové soutěže Top4Football challenge a při exhibice ve fotbalovém freestylu zaskočil tentokrát za Honzu Webera neméně úspěšný freestylista Milan Benda. Porotě se nejvíce líbili borci z FC MAS Táborsko, kteří challenge vyhráli.

Příští finálový turnaj kategorii U8 se bude konat ve dnech 8.-9.6. v Chomutově.


1. FK MLADÁ BOLESLAV

2. AC SPARTA PRAHA

3. FK SPARTAK CHOCEŇ


GRATULUJEME!


Zpět na seznam aktualit