Detail aktuality

FINÁLOVÝ TURNAJ U10 VYHRÁLA SPARTA PRAHA

Ve Vysokém Mýtě pokračoval ve dnech 25.-26.5. aktuální ročník Ondrášovka Cupu dalším finálovým turnajem. Tentokrát v kategorii U10 a vítězem se stala Sparta Praha.


Hráči Sparty Praha mají v dosavadních finálových turnajích neskutečnou bilanci. Po prvním místě v kategorii U13, třetím místě v U11 a druhém místě v U12 se vrátili v kategorii U10 na zlatou příčku. Vítězství v této kategorii to bylo naprosto zasloužené, protože za celý víkend nepoznali přemožitele a pouze jednou remizovali ve zlaté skupině s týmem FC Vítkovice 1919.

Boj o další medailové příčky byl však velmi vyrovnaný. Hned tři týmy měly shodně 13 bodů, takže musela rozhodovat vzájemná minitabulka. Ta nakonec dostala tým FK Mladá Boleslav na druhou příčku, na třetí příčku Sigmu Olomouc a na čtvrtou (bramborovou) příčku FC Vítkovice 1919.

Finálový turnaj opět přivítal mnoho fotbalových osobností. Tentokrát dorazili i dva trenéři mládežnických reprezentací Radek Bejbl a Luboš Kozel. Ve Vysokém Mýtě měli možnost vidět ty nejlepší hráče z kategorie U10, kteří se možná za pár let právě do mládežnických reprezentací dostanou. „Ondrášovka dává podporou tohoto projektu najevo, že jí záleží na tom, aby u nás vyrůstali zdravé děti. Děti, které se věnují fotbalu a když z nich vyrostou budoucí reprezentanti, tak je to jedině dobře“, komentuje Luboš Kozel celý projekt. „V tomto věku je důležité, aby si mladí hráči vybudovali vztah ke sportu, respektive k fotbalu. Po sportovní stránce je důležité, aby se učili individuální dovednosti“, dodává Luboš Kozel.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Nicolas Vašíček z FK Znojmo, nejlepším brankářem Ondřej Šnýdl ze Slovanu Liberec a nejlepším střelcem Florián Mašek z FK Mladá Boleslav.

Ve vložené driblingové soutěži Top4Football challenge, která probíhala pod patronací Honzy Webera, vyhráli borci ze Sigmy Olomouc.

Příští finálový turnaj kategorii U9 se bude konat ve dnech 31.5.-1.6. v Příbrami.

1. AC SPARTA PRAHA

2. FK MLADÁ BOLESLAV

3. SIGMA OLOMOUC


GRATULUJEME!!!


Zpět na seznam aktualit