Detail aktuality

Postupující týmy do finálových turnajů Ondrášovka cupu 2017/18

Ondrášovka cup 2017/18, Pohár mládeže FAČR věkových kategorií U8-U13, má za sebou podzimní část. Od srpna do září proběhly předkvalifikační a kvalifikační turnaje, kterých se zúčastnilo 557 týmů. V každé věkové kategorii se bojovalo o 23 postupových míst, neboť vítězové předešlých ročníků měli zajištěný přímý postup. V každé kategorii se tak můžeme těšit na 24 nejlepších týmů. Výjimkou je kategorie U11, kde u dvou týmů došlo k naprosté rovnosti všech parametrů určujících postup, proto se v této kategorii utká 25 týmů. Stoprocentní účast ve finálových turnajích všech věkových kategorií mají týmy AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FK Mladá Boleslav a Sigma Olomouc. Za zmínku stojí ale i pro mnohé překvapivě postupující týmy fotbalových „trpaslíků“, jako jsou TJ Sokol Libchavy z.s. (U8), FK Medlov, z.s. (U9), Union Vršovice (U10), Football Tallent Academy Praha s.r.o. (U11), FK Šumperk z.s. (U12) nebo SK Líšeň (U13). 

 Poprvé v rámci tohoto projektu byly do kategorie U13 zařazeny i dívčí týmy, a to věkové kategorie U15. Žádný z nich se sice do finálového turnaje neprobojoval, ale děvčata rozhodně přesvědčila o svých fotbalových kvalitách. Cílem tohoto začlenění je propagace a pomoc rozvoje dívčího fotbalu. 

Už nyní se můžeme těšit na finálové turnaje, na kterých nejen že uvidíme ty nejlepší české týmy kategorií U8-U13, ale zajisté i spoustu osobností, mezi kterými nebudou chybět patron projektu Kuba Kohák, tvář letošního ročníku Martin Hašek ml., nebo moderátorský průvodce celého projektu Pavel Čapek.

Jak už si příznivci Ondrášovka cupu zvykli, projekt není pouze o fotbalových turnajích, ale také o edukaci, kdy se můžou všichni dozvědět ve formě videí vše podstatné pro správný vývoj mladého fotbalisty od mentálního koučinku počínaje až po dribling s míčem konče.Zpět na seznam aktualit