Detail aktuality

SPARTA PRAHA CELKOVÝ VÍTĚZ ROČNÍKU 2019/20

Šest finálových turnajů, které proběhly v neuvěřitelně krátkém období pouhých sedmnácti dní, rozhodlo o celkovém vítězi letošního ročníku Ondrášovka cupu. Tím se stala AC Sparta Praha, jejíž týmy byly ve všech těchto turnajích na medailových pozicích.

Ondrášovka cup, Oficiální pohár mládeže FAČR věkových kategorií U8-U13, má za sebou již osmý ročník. Tento projekt patří rozhodně k z největším fotbalovým mládežnickým projektům, a to nejen v České republice. Do právě skončeného ročníku bylo přihlášeno 803 týmů. Odehrálo se celkem 187 turnajů v 76 různých lokalitách. Vše začalo již vloni v srpnu 58 I.předkoly a 75 II.předkoly, dále se pokračovalo 48 podzimními kvalifikacemi a vše vyvrcholilo letos na jaře 6 finálovými turnaji. Byl to opět fotbalový maratón, kterého se dle systému IS FAČR zúčastnilo více než 16.200 hráčů a hráček.

Letošní finálové turnaje byly poznamenány koronavirem, stejně jako fungování celé společnosti. Pro organizátory to byla velká výzva. Operativně vymyslet a dohodnout novou termínovou listinu, předělat kompletní logistiku, domluvit všechny týmy v koordinaci s FAČRem, prodiskutovat s hygienickými stanicemi všechna opatření. Přes veškeré tyto překážky včetně problematického počasí se finálové turnaje podařilo zorganizovat, čímž se Ondrášovka cup zařadil, společně s první a druhou fotbalovou ligou a MOL cupem, na seznam jediných letošních dokončených fotbalových oficiálních soutěží.

Hostitelskými městy finálových turnajů byly letos Šumperk, Vysoké Mýto, Hradec Králové, Tábor a dvakrát Benešov. Během dvoudenních kláních se vždy utkalo o titul 24 týmů dané kategorie. Bezkonkurenční bilanci měly týmy AC Sparta Praha, které obsadily 3x 1.místo, 2x 2.místo a 1x 3.místo. Zaslouženě tak získaly titul celkového vítěze Ondrášovka cupu 2019/20. Na druhém místě skončila FC Zbrojovka Brno a třetí FC Slovácko.

Již nyní jsou v plném proudu přípravy nového ročníku 2020/21, jehož slavnostní zahájení proběhne 2.září v Komárově u Hořovic. Zde se poprvé v tzv. Ondrášovka Superpoháru utká vítěz Ondrášovka cupu v kategorii U13, tzn. AC Sparta Praha, toho času již jako tým U14, s výběr Akademií FAČR. Po tomto utkání nastoupí tým REAL TOP Praha k exhibičnímu utkání, jehož výtěžek půjde na charitativní účely.

Sourhnou reportáž ČT sport mapující všechny finálové turnaje najdete ZDE.