Detail aktuality

FINÁLOVÝ TURNAJ U8 VYHRÁLA 1.FK PŘÍBRAM

Závěr letošního Ondrášovka Cupu, který je oficiálním Pohárem mládeže FAČR, patří finálovým turnajům kategorií U8 a U11 v Benešově. Nejprve byla řada na nejmladší kategorii, kterou vyhráli malí fotbalisté 1. FK Příbram, kteří za sebou nechali na dalších medailových pozicích slavné pražské kluby Slavii a Spartu.

První den, kdy byly na programu utkání v základních skupinách, zvládly bez jakéhokoli zaváhání a bodové ztráty hned tři kluby – AC Sparta Praha (skupina A), 1. FK Příbram (skupina B) a SK Slavia Praha (skupina C). Nebývá vždy pravidlem, že týmy, které suverénně vyhrají skupinu, nakonec získají i medaili. Tentokrát ale právě tři nejlepší družstva ze základních skupin obsadila všechny stupně na pódiu. Ve finálové skupině doslova zářila Příbram, která potvrdila svou dlouhodobou skvělou práci s mládeží. Příbram prohrála za celý turnaj jen jednou, když ve finálové skupině podlehla Spartě 2:3.  Kluci z hornického města dávali svým soupeřům spoustu gólů a Slavii, která skončila na druhém místě, vyprovodili s vítězstvím 10:2. Právě Slavia zdolala Spartu 5:1 a body ztratila už jen remízou se Zbrojovkou Brno. Sparta k prohře s červenobílým rivalem přidala ještě porážku s Pardubicemi, a proto Slavia skončila druhá a Sparta třetí.

Na finálový turnaj kategorie U8 zavítali David Holoubek, který dlouhé roky trénoval mládežnické týmy Sparty i její áčko a momentálně vede reprezentační osmnáctku. „Ondrášovka Cupu se účastní přes 800 týmů, což je úžasné. Má to velký dopad a je skvělé, že se tady mohou objevit hráči pro ligu i reprezentační výběry. Vidím v současné době, že některým klukům, i když to zní jako klišé, chybí srdíčko, emoční vazba ke sportu. My je naučíme běhat, střílet, ale potřebujeme, aby uměli zápas prožívat, aby tam byli emoce. Z takových pak jsou výborní hráči.“

Všechny výsledky, tabulky, fotografie i videa najdete ZDE.